Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart kir Calendar Calendar Calendar Logo

KONIK MUZEALNY - warsztaty weekendowe dla dzieci

KONIK MUZEALNY - warsztaty weekendowe dla dzieci

Cykl warsztatów weekendowych odbywających się w kilku oddziałach MNK. Zainspirowany różnorodnością zbiorów muzealnych, przyjął formułę gry, której uczestnicy – rodziny z dziećmi – mają okazję odkrywać kolejne tajemnice muzealnych galerii, ucząc się i bawiąc jednocześnie.

Każdy „Konik” jest inny – bogactwo dzieł sztuki pozwala na sięganie do różnorodnych kontekstów i metod, a aktywne pokonywanie ścieżki daje okazję do zdobycia za każdym razem nowej porcji wiedzy.

Cykl otrzymał dwukrotnie nagrodę Złotego Słonecznika przyznawaną przez portal dla rodziców CzasDzieci.pl.

 

Ważne informacje:

  • Cykl skierowany do rodzin z dziećmi w wieku 5–10 lat
  • Warsztaty odbywają się w różnych oddziałach MNK w wybrane niedziele
  • Warsztaty odbywają się w godz. 11:00–14:00. Do zajęć można dołączyć do godz. 13:00. Czas trwania to 1–2 godz., w zależności od preferencji i indywidualnych możliwości uczestników
  • Przygotowana przez animatorów ścieżka wymaga zaangażowania całej rodziny
  • Cena: 30 zł od dziecka (dla opiekuna wstęp bezpłatny)
  • Ograniczona liczba miejsc

Jak się zapisać:

 

 Program:

  • 12.03.2023 (niedziela)

Gmach Główny, al. 3 Maja 1, wystawa „XX + XXI. Galeria Sztuki Polskiej”

Dzień Artystek

Z okazji Dnia Kobiet bukiet kwiatów zamieniamy na bukiet... pędzli! I to w szerokiej palecie kolorów! Ogłaszamy wielkie święto malarek, rzeźbiarek, fotografek, projektantek – po prostu wszystkich artystek! Zatańczymy z Marią Jaremą, uśmiechniemy się do Olgi Boznańskiej, zadamy szyku z Ewą Kuryluk, a może nawet zaprzyjaźnimy się z Magdaleną Abakanowicz.

To ona – Sztuka oprowadzi nas po swoim świecie, którego barwy i kształty nie mają granic.

 

  • 23.04.2023 (niedziela)

Galeria Sztuki Polskiej XIX wieku w Sukiennicach, Rynek Główny 3

Kraków jak malowany

Stukot kopyt dorożkarskiego konia, szum wiatru harcującego w koronach drzew na Plantach, dźwięk trąbki z wieży kościoła Mariackiego... Kraków, który czasem ukrywa się w tle wielu obrazów tym razem wystąpi jako bohater pierwszego planu. Miasto pokaże nam swoje zakamarki, te z historią długą jak broda lajkonika i te młodsze, niczym letnie malwy kwitnące w podkrakowskich Bronowicach.

Kraków zaprasza nas na wyjątkowy spacer w towarzystwie swoich najlepszych artystów.

 

Prowadzenie/przygotowanie:

Weronika Moskwa – historyczka sztuki, studentka pedagogiki i edukatorka muzealna. Pasjonuje się sztuką XIX wieku w każdym wydaniu, a także wychowaniem estetycznym i popularyzowaniem sztuki wśród młodszych i trochę starszych odbiorców.

Gdy była mała, często robiła sobie kitkę nad czołem i twierdziła, że jest nosorożcem, chociaż miała na myśli jednorożca.

 

Martyna Majsterek – absolwentka historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim, przewodniczka po Krakowie. Entuzjastka sztuki pod każdą postacią. Od lat swoją pasją i wiedzą dzieli się ze wszystkimi – z dziećmi i dorosłymi.

Gdy była małą dziewczynką, bardzo chciała mieć własną żyrafę, najlepiej taką latającą.

 

Wydarzenia w cyklu

Zobacz wszystkie cykle
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję