Idź do treści strony
Dostępny dla niepełnosprawnych wzrokowo Przewijak Kawiarnia Dostępny dla niepełnosprawnych słuchowo facebook flickr googleplus instagram pinterest searchsearch twitterwifi Zakaz fotografowania youtube wheelchair Listgridheart LOGO kir Calendar Calendar Calendar Logo

Dar prof. Marka Cecuły dla Muzeum Narodowego w Krakowie

Dar prof. Marka Cecuły dla Muzeum Narodowego w Krakowie

Od 9 kwietnia do początku czerwca, w Galerii BB w Krakowie, miała miejsce retrospektywna wystawa porcelany Marka Cecuły "Beauty of imPERFECTION", prezentująca jego dorobek z ostatnich 40 lat, poczynając od porcelany z okresu nowojorskiego, po najnowsze projekty wykonane dla Ćmielów Design Studio. Po zakończeniu wystawy projektant zadecydował o przekazaniu w darze do zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie kilku przykładów swoich prac.
Są wśród nich naczynia powstałe w nowojorskim Modus Design w 2000 i 2001 roku, a także zgeometryzowany zestaw "Qubus" zaprojektowany w 2013 roku w Ćmielów Design Studio oraz unikatowy czajnik "Mutant", autorska kreacja prof. Cecuły z roku 2015.

Marek Cecuła (ur. 1944) – artysta ceramik, pedagog, jeden z najbardziej znanych i cenionych polskich projektantów ceramiki. Mieszkał w Polsce, Izraelu, Brazylii, USA. W 1976 roku założył w Nowym Jorku studio Modus Design, w latach 1985-2004 związany z Parsons School of Design w Nowym Jorku, w latach 2004-2010 profesor wizytujący w Bergen Academy of Art and Design (KHiB), od 2013 dyrektor artystyczny Ćmielów Design Studio.


Naczynka z serii KorundDwa wazony


Czajnik Mutant
Kontynuując przeglądanie tej strony, akceptujesz pliki cookies. Więcej na ten temat możesz dowiedzieć się w naszej Polityce Prywatności
Akceptuję